PRE KOHO ?

Na čo môže byť aromaterapia použitá?

Aromaterapia môže byť využitá ako doplnok pri niektorých bežných problémoch. Najtypickejšie využitia sú ako doplnok pri nespavosti, bolesti chrbta, nezávažných infekciách dýchacích a dolných močových ciest a pod. Čo je podstatné pochopiť, je že aromaterapia NENAHRÁDZA konzultáciu u lekára a NELIEČIA sa ňou závažné ochorenia a v rámci mohých štátov vrátanie Slovenskej republiky neslúži na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Ak sa napríklad šesťdesiatročná žena sťažuje na bolesti chrbta po páde, tak skôr ako bude aplikovaná možná podpora v rámci aromaterpie od bolesti, je potrebné mať diagnozu. To znamená, aby konzultovala svojho lekára a mala spravený röntgen chrbtice a vylúčila sa zlomenina stavca. Samozrejme ak je tam aj zlomenina stavca, a nie je indikovaná iná liečba ako lieky od bolesti, aromaterapia môže prispieť k úľave od bolesti, ale diagnóza je stanovená.

Čo obnáša konzultácia ?

Ak prichádzate prvýkrát tak konzultácia trvá 60 minút. Na prvej konzultácii je potrebné pre administratívu spracovať základné osobné údaje (meno, priezvisko, dátum narodenia) a tiež informácie o vašom zdravotnom stave, alergiách a liekoch, ktoré beriete. Tieto informácie sú potrebné, na vyhodnotenie návrhu aromaterapie (cieľ, možné kontraindikácie). Podľa situácie sa môže stať, že žiadosť s ktorou prídete na konzultáciu presahuje, čo môže aromaterapia poskytnúť. V takom prípade vám odporučím konzultovať vášho lekára. Toto je v dôsledku toho, že napriek tomu, že som lekár, konzultácie aromaterapie nespadajú pod poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Napriek tomu pred konzultáciou je potrebné podpísať obdobu informovaného súhlasu a tiež informáciu o ochrane osobných údajov, kde vám budú bližšie vysvetlené detaily aromaterapie a zásady ochrany a spracúvania osobných údajov, vrátane príslušných poučení, budú vám poskytnuté informácie v zmysle dotknutých právnych predpisov a ktorých podpísanie je nevyhnutným predpokladom pre poskytovanie služieb aromaterapie z mojej strany.

Možnosť aj online konzultácie podľa dohody (cena konzultácie ako pri osobnej konzultácii).

 


KONZULTÁCIAAko taká konzultácia prebieha?

Po prebraní problému vám ponúknem viaceré možnosti, ktoré sú k dispozícii, spôsoby aplikácie, vône, ktoré vám vyhovujú. Konkrétne zloženia preparátov vo finálnej forme vám budú zaslané e-mailom alebo poštou (podľa vašich preferencií). Keďže veľa z preparátov je potrebné namiešať, s vašim súhlasom vám bude daný preparát namiešaný v zmluvnej lekárni v Bratislave a podľa dohody buď zasalaný poštou do 48 hodín (pracovné dni) alebo vám bude zaslaná sms správa, s oznamom kedy si môžete v danej lekárni prípravok vyzdvihnúť.


Ideálna je druhá kontrolná konzultácia o 2-3 týždne, aby sa vyhodnotil výsledok a prípadne mohol byť prípravok upravený, ak nie je dostatočný efekt, nevyhovuje aplikácia alebo vôňa. Kontrolná konzultácia je kratšia a trvá okolo 15 minút. Samozrejme nie je povinná a NIE je zahrnutá v cene prvej konzultácie.


Ak sa rozhodnete opäť konzultovať aj pre iný problém, v tom prípade je to označené ako štandartná konzultácia a trvá okolo 30 minút v závisloti od daného problému.


Konzultácie okrem slovenčiny môžu byť v anglickom, francúzskom a španielskom jazyku.


Ako zaplatím za konzultáciu ?

Informácie o type a cene konzultácie najdete v odseku cenník. Platí sa priamo na konzultácii v HOTOVOSTI a faktúru obrdžíte v deň konzultácie v papierovej forme alebo e-mailom podľa vašich preferncií.


Konzultácia trvá daný predurčený čas tj. 15-60 minút. Ak aj trvá menej ako predurčený čas platí sa plná suma objednanej konzultácie.

Je cena odporúčaných prípravkov v cene ?

NIE.
Jednotlivé oleje, hydroláty a preparáty nie sú v cene konzultácie a platia sa samostatne.

Ak treba preparáty pripraviť v lekárni platia sa vopred a cena závisí od zloženia a obsahu.
Právne informácie - Informácie o spracúvaní osobných údajov

Chcem objednať produkt FUMEE®

Možnosť objednať produkty značky FUMEE®

Produkty značky FUMEE® sú vysoko kvalitné. Značka dbá na najvyššiu kvalitu, v prípade možnosti uprednostňuje lokálny produkt a tiež nezabúda na ekologickú stránku.

Pozrite na stranke www.myfumme.com a buď objednajte priamo cez stránku alebo napíšte, o čo máte záujem a objednávku Vám vybavíme (ceny cez Essence s.r.o. s 15% zľavou na všetky produkty). Ak sa na stránke práve nenachádza produkt, o ktorý máte záujem (produkt, ktorý nie je v základnej ponuke), tak je možné vybaviť aj špeciálne od dodávateľa. Neváhajte a pýtajte sa!